KURUMSAL

    Dinçsoy Grup olarak ticaret hayatımız, babamız İsmet DİNÇSOY ’un çalışmaları ile başladı. Tarımsal konulardan inşaat malzemelerine, gıda sektöründen temizlik sektörüne kadar birçok sektörde satış ve pazarlama alanında faaliyetlerimiz oldu. 10 yıl öncesinde ANKAMAR AVM’nin temellerini atmaya başladık.


    Süpermarketimizin kurulacağı yeri ayarladıktan sonra isminin ne olacağını düşündük. Yaptığımız istişareler ve değerlendirdiğimiz isimler arasında markamızın isminin (Anka kuşundan esinlenerek) ANKAMAR olmasına karar verdik. Anka kuşunun bolluk ve bereketin simgesi olması, bilge olması, her akşam ölüp sabah kendi küllerinden yeniden doğması bizi çok etkiledi. Anka kuşunun efsanedeki gibi bize ve müşterilerimize bolluk ve bereket getirmesi dileğiyle süpermarketimizin marka ismi ANKAMAR olarak çalışmalarımıza devam ettik..
     Sektörde 10 yıllık tecrübemiz ile çeşitli alanlarda büyüyerek ve gelişerek faaliyetlerimize devam etmekteyiz. Babamız İsmet Dinçsoy un bize yüklemiş olduğu vizyon ve misyon doğrultusunda ve bu gelenekleri devam ettirerek şirketimizi Karadeniz bölgesinin öncü firmalarından biri haline getirdik

.
     Bir aile şirketi olarak kurduğumuz Dinçsoy Grup, Süleyman, Hasan, Emin, Ahmet Dinçsoy kardeşler arasındaki iş paylaşımı ile idare edilmektedir. Her yıl markalaşma yolunda yeni adımlar atan şirketimizin bugün Ankamar, Ankamar Çiftliği, Fahriye Hanım, Binbir Tane, AnkaPatista, Orledo ve Gelsineve.com markalarıyla 12 Süpermarket şubesi, 1 sanal marketi, 1 fırın cafesi, 1 restoranı, imalathanesi ve 500 personeli olan bir zincir olarak sizlere hizmet vermeye devam ediyor.